Běžecké závody pro děti do 11 let

jediný závod s finále na Zlaté tretře pod patronací světového rekordmana Jana Železného


25. 2. 2019

Čokoládová Tretra potřetí na Slovensku

Potřetí za sebou se zapojí slovenské děti do seriálu závodů Čokoládové tretry. Košice, jako partnerské město Ostravy opět zorganizují jak jedno z kvalifikačních kol, tak i slovenské finále. Termíny závodů na Slovensku jsou již známé. Kvalifikační kola proběhnou 21. 5. v Bratislavě a 22. 5. v Košicích. Zde budou děti soutěžit o 144 pozvánek do slovenského finále. To se odehraje 5. 6. v Košicích. Mimo jiné díky zapojení Danky a Janky Velďákových a Jána Volka do projektu se očekává velká účast dětí v obou městech.

Na rozdíl o minulých let se soutěže už budou odehrávat na oválech atletických stadionů.

Další novinkou je, že o Čokoládové tretře najdou běžci ze Slovenska informace nejen na facebooku CokoladovatretraSlovensko, ale i na www.cokoladovatretra.sk. Zde také bude probíhat online registrace všech závodníků.

Je třeba také dodat, že v uplynulých ročnících se děti ze Slovenska v mezinárodní konkurenci vůbec neztratily. V roce 2017 zvítězila na 100m Nelka Kucáková a v roce 2018 to byla pro Slovensko už vítězství dvě: Paťky Bielikové a Samka Nduky. Celkem posbíralo Slovensko 5 z 18 finálových medailí. Všichni si odváželi fantastické zážitky ze svého závodění, ale také z legendární Zlaté tetry Ostrava. Je vidět, že si projekt získává i na Slovensku stále větší oblibu mezi dětmi, rodiči, učiteli i trenéry.

A jaký bude postupový klíč pro slovenské děti do semifinále, které se uskuteční 19. 6. v Ostravě? Musí se zúčastnit jednoho z kvalifikačních kol, být mezi 24 nejlepšími z každé disciplíny, postoupit tak do národního finále a tam se pak umístit na jednom z prvních deseti míst ve své disciplíně.

Najlepších 8 semifinalistů - už z mezinárodního klání dětí z Česka, Slovenska a Polska - v každé disciplíně postupuje do finále v hlavním programu Zlaté tretry Ostrava 20. 6. Držíme všem pěsti a těšíme se!

Propozice naleznete zde »

 


zlatá tretra ssk vítkovice tk plus ašsk msk msk ostrava olomouc prostejov trz msteel cpzp LASO nike nutrend nartes pohary-bauer hitorion pedro cys

© 2018 | SSK Vítkovice, z.s. | www.cokoladovatretra.cz