Běžecké závody pro děti do 11 let

jediný závod s finále na Zlaté tretře pod patronací světového rekordmana Jana Železného


5. 4. 2019

Čokoládová tretra v drahotušské škole

Paní učitelka Iveta Mertová nám poslala článek o základním kole čokoládovky v ZŠ Drahotuše. Děkujeme a níže zveřejňujeme v plném znění.

Fotografie a výsledky si můžete prohlédnout -zde -.

Mottem pondělního aprílového dopoledne bylo:,, Běhat umí přece každý“.  Letos se mohly poprvé do sportovního projektu Čokoládová tretra přihlásit i školy. My v Drahotuších, jsme této možnosti využili. Pro žáky 1. -5. třídy jsme připravili nejen školní kolo Čokoládové tretry, ale také netradiční sportovní aktivity a činnosti. Děti byly rozděleny do 3 kategorii dle ročníku narození a soutěžily v běhu na vzdálenosti 100 m, 200 m, 300 m . Účast v počtu 102 žáků, zajistila kvalitní výkony a souboje o co nejlepší umístění. Vítězové jednotlivých kategorií postupují do čtvrtfinálových kol, které proběhnou v Olomouci během měsíce května.

V rámci doplňkových stanovišť na školním hřišti, měli žáci možnost si vyzkoušet aktivity s venkovními vozíky, orientační hry s klapičkami, Discgolf, hod na vzdálenost ze sedu – tedy činnosti s omezením hybnosti své vlastní osoby. Děti zjistily, jak obtížný je pohyb s handicapem. Tyto zajímavé činnosti pro děti připravili kolegové z katedry Aplikovaných pohybových aktivit z Olomouce se kterými aktivně spolupracujeme. Přijali naše pozvání a v rámci projektu IKAP umožnili žákům zažít a prožít tuto zkušenost např. jízdu na vozíčku ve štafetovém závodě. Sportovní dopoledne bylo prima, medaile byly rozdány. Těšíme se na čtvrtfinále a našim závodníkům přejeme rychlé nohy i v dalším kole soutěže Čokoládová tretra.

 


zlatá tretra ssk vítkovice tk plus ašsk msk msk ostrava olomouc prostejov trz msteel cpzp LASO nike nutrend nartes pohary-bauer hitorion pedro cys

© 2018 | SSK Vítkovice, z.s. | www.cokoladovatretra.cz