Běžecké závody pro děti do 11 let

jediný závod s finále na Zlaté tretře pod patronací světového rekordmana Jana Železného

NOVINKY

24. 4. 2014

Pravěcí lovci Atli a Otli budou hledat nové talenty

Už 5. května v Opavě Čokoládovou tretru rozveselí maskoti. Ve středu 23. dubna pravěcí lovci Atli a Otli zajeli do Prahy a přivítali svého „šéfa“, ředitele mítinku Zlatá tretra a patrona Čokoládové tretry, Jana Železného. Společně s ním a pokračovatelem elitní české oštěpařské školy Vítězslavem Veselým pak zapózovali fotografům.

Atli a Otli získali první zkušenosti na evropském šampionátu do 23 let, který se konal v Ostravě v roce 2011. Velmi dobře tedy poznají špičkové sportovce a talenty. Od letošního roku se tak mohou zodpovědně vydat mezi malé závodníky na čokoládovou tretru a hledat talenty nové. Jen si převlékli dresy. A proč zrovna pravěcí lidé? Ostrava, jak o tom svědčí i nález figurky slavné Petřkovické Venuše na Landeku, byla osídlena už dávno. Právě soška, jejíž stáří se odhaduje na jedenadvacet tisíc let, navedla organizátory na to, kde hledat maskota. Jako jedna z mála dochovaných Venuší totiž představuje mladou štíhlou ženu, atletku. Navíc bez fyzické zdatnosti atleta by pravěký člověk nepřežil. Mají tedy být také připomínkou nezbytnosti pohybu pro každého.

5. 4. 2014

Čokoládová tretra 2014

Jedeme dál! Veselé závodění pro všechny děti od 3 do 11 let i letos zorganizují v Opavě, Havířově, Frýdku – Místku, Bohumíně, Olomouci, Prostějově, Třinci a samozřejmě v Ostravě. Na celou běžeckou tour dohlíží i nadále z pozice patrona ředitel mítinku Zlatá tretra Ostrava a světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný. Každé kolo má pak tradičně i svého vlastního patrona. K nim všem se připojí i legendární světový rekordman ve skoku dalekém Mike Powel z Kalifornie a kanadský sprinter, olympijský vítěz a světový rekordman Bruny Surin. Letos poprvé mohou rodiče přihlásit své děti do každého z kol on-line. A to už nyní. Jako vždy bezplatně. Na stránkách i profilu na facebooku budete také vždy nalézat novinky, zajímavosti, propozice závodů v jednotlivých městech, fotogalerii a následně výsledky a krátká videa.

Na všechny budou spolu se skvělou zábavou, napětím z boje o vítězství a legendami atletiky čekat v každém městě sladké odměny, malování na obličej, trampolíny a další atrakce. Chybět nebude ani populární sada pro dětskou atletiku Kids Athletics. Právě o její získání soutěží pořadatelská města mezi sebou. Získá ji to z měst, které přiláká na start nejvíce malých běžců a běžkyň. Buďte mezi nimi a pomozte svému městu vyhrát!

28. 6. 2013

Čokoládová tretra Ostrava

Tak jako počasí nepřálo téměř žádnému závodu letošních „čokoládovek“, nebyla ani Ostrava výjimkou. Bohužel. Desítky let nepamatuje více než padesátiletý závod účast pod tisícovku malých běžců. Letos jich ve větru, zimě a dešti bylo na čtyři sta. Hvězdy světové atletiky mistr světa ve skoku vysokém Jesse Williams, v současnosti nejlepší český kladivář Lukáš Melich a bývalý americký sprinter, toho času úspěšný trenér jednoho z nejlepších atletů světa Kiranyho Jamese, Harvey Glance se při rozdávání podpisů také museli na čas ukrýt po střechy stanů. Věřme, že příští ročník bude úspěšnější a přejme lepší podmínky také finalistům 27. 6. na Zlaté tretře Ostrava.
20. 6. 2013

Roman Šebrle rozdával v Olomouci medaile i úsměvy

19. června proběhlo poslední mimo ostravské kolo Čokoládové tretry. Pro letošní ročník typické chladné a deštivé počasí vystřídala téměř čtyřiceti stupňová vedra. Ani ta ale neodradila téměř dvě stovky soutěžících od boje o zážitek ze závodu na Zlaté tretře. Doslova vřelé atmosféře dodal na jedinečnosti také slavný vítěz z Olympijských her v Aténách a první muž, který pokořil v desetiboji hranici devíti tisíc bodů Roman Šebrle. "Ještě ráno jsem byl přesvědčený, že nebudu moci přijet. Přehnal jsem den před tím pobyt na slunci a probděl celou noc v horečkách, ani ráno mi nebylo nejlépe. Olomouc a ´tretru´ mám ale rád, tak jsem to nevzdal. A vyplatilo se. Moc milý zážitek," komentoval slavný desetibojař. A ač měl vzhledem ke své indispozici "povolen" odjezd před koncem závodů, neodolal a až do úplného závěru naděloval medaile, diplomy a trička. Také autogramů a focení se slavnou hvězdou si užili děti i jejich doprovod. Stejně jako v ostatních kolech pak závody přinesly spoustu kvalitních výsledků malých atletů. Přejeme všem mnoho štěstí do finále a těšíme se na viděnou v posledním, tradičním závodě v Ostravě 25. 6. od 15 hodin.
13. 6. 2013

Čokoládová tretra Frýdek-Místek

Na šestém kole Čokoládové tretry se konečně umoudřilo počasí a malí závodníci i jejich fanoušci mohli strávit ve Frýdku - Místku 12. června odpoledne plné zdravého soutěžení a zábavy bez deště s hřejivými slunečnímu paprsky v zádech. Bylo jich přes dvě stě. Motivací k výkonům jim byla nejen osobní přítomnost mistra světa a olympijského medailisty v hodu diskem, legendárního Imricha Bugára, ale také možnost vidět na vlastní oči závody zkušených vrstevníků. Vložené závody dívek a chlapců na 800 m a 400 m metrů sledovaly s napětím a zájmem. Místní organizátoři ze Slezanu Frýdek- Místek připravili také rekordní počet stanovišť oblíbené dětské atletiky. A rekord zřejmě překonal i tým rádia Orion a to v malování na obličej. Jednoduše skvělá atmosféra. "Jsme rádi, že čokoládovka zavítala i k nám. Je pravdou, že u nás více než z poloviny vítězily děti, které atletiku dělají pravidelně v nějakém oddíle, ale já věřím, že to ty ostatní, kteří třeba nepostoupili do finále na Zlaté tretře, neodradí. Spíš doufám v opak. Že je i jejich rodiče to bude motivovat k pravidelné aktivitě v nějakém oddíle v místě jejich bydliště. Atletika je sice dřina, ale umí být hodně zábavná, jak je vidět právě na takovýchto akcích," okomentoval šéf pořádajícího atletického klubu Josef Nejezchleba. A na další příležitost se o tom přesvědčit na vlastní kůži nemusí zájemci čekat dlouho. Už 19. června mohou využít předposlední šance vybojovat svůj první závod na Zlaté tretře při oblastním kole v Olomouci. Sekundovat jim u toho bude olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle.
1. 6. 2013

V Třinci "čokoládovce" nepřálo počasí

I přes nepřízeň počasí přivítali třinečtí "své" kolo Čokoládové tretry vlídně a se skvělou organizací. Punc velikosti přidala Taťána Netoličková-Kocembová. Československá reprezentantka, halová mistryně Evropy z Göteborgu 1984, dvojnásobná stříbrná medailistka z Mistrovství světa v Helsinkách v roce 1983 na hladkých 400 m a ve štafetě, kde ve složení Matějkovičová, Moravčíková a Kratochvílová zaběhla trať v čase 3:20,32. Tento čas je dodnes českým rekordem. "Moje trať se na ´čokoládovkách´ ještě neběhá, ale začátek pro mladé atlety je to dobrý. Kdo v tak útlém věku může říct, že závodil na Zlaté tretře?", usmívala se současná trenérka vítkovických atletů Táňa Netoličková-Kocembová mezi předáváním diplomů a podepisováním kartiček. Dětí se zúčastnila asi stovka. Chlad a podmračené nebe je však dlouho neudrželi ani přes zábavný program s trampolínami a stolními hrami partnerského rádia Orion. "Srdnatě se popraly o výkon a rodiče je už už nutili do tepla. To se nedá nic dělat. Ale na druhé straně je vidět, kdo má vůli bojovat za každého počasí, kdo se nenechá odradit," komentovala hlavní organizátorka atletického dění v Třinci Emilka Szmeková. Koho odradilo dnešní počasí jistě neodolá pokušení zkusit své štěstí v příštím kole Čokoládové tretry 5. června od 15 hodin v Prostějově za povzbuzení světového rekordmana v hodu oštěpem Jana Železného.
<< <  Stránka 14 z 15  > >>