závod pod patronátom svetového rekordéra Jana Železného

Čokoládová tretra Slovensko má za sebou svoj šiesty ročník

23. 5. 2022
« naspäť

Po dvoch pandemických rokoch si Čokoládová tretra Slovensko mohla užívať pretekanie bez obmedzení. Spolu so základným kolom v Michalovciach sa tejto čoraz populárnejšej súťaži zúčastnilo v Bratislave, Košiciach a Žiari nad Hronom 2,000 nádejných atlétov, žiakov 1.stupňa základných škôl. Táto súťaž je otvorená aj pre neregistrovaných atlétov, takže sa na preteky okrem členov SAZ prihlasujú aj školy a škôlky. Šiesty ročník Čokoládovej tretry Slovensko bol výnimočný v počte škôl a klubov. Aj vďaka tomu, že okrem vekových kategórií nebolo žiadne obmedzenia počtu, zúčastnilo sa až 194 škôl a klubov!

Mesto Košice, ktoré tento projekt podporuje od jeho začiatku v roku 2017, sa môže tešiť neklesajúcemu záujmu.  Hlavnými organizátormi sú kluby Atletika Košice a Naša Atletika. Ambasádori Danka a Janka Velďákové, Ján Volko a Lucia Hrivnák Klocová. Deti súťažia vo vekových kategóriách do 7, 9 a 11 rokov a v disciplínach 100, 200, hode raketkou a 300m. Súťaží sa v maratónkach.  Práve 300ka dievčat bola tento rok ozdobou slovenského finále, keď sa prvé tri dievčatá vtesnali do 13 stotín sekundy. Vyhrala Patrícia Bieliková, už 2 násobná víťazka medzinárodného finále na 100 a 200m za 46,52, pred Tatianou Janegovou a Barborou Dvorskou. Práve tieto dievčatá budú najväčšími nádejami Slovenska v medzinárodnom semifinále 30. mája v Ostrave, v predvečer Zlatej Tretry. Vo finále na Zlatej Tretre sa predstaví osem najlepších v každej disciplíne zo semifinále.